اشتراک گذاری

بایوس آل این وان

بایوس آل این وان از بخش های مهم و تأثیرگذار در این نوع سیستم های کامپیوتری است. بایوس وظایف متعددی دارد که مهمترین آن می تواند بارگذاری سیستم عامل باشد. در واقع بایوس از اولین بخش هایی است که پس از روشن کردن سیستم شروع به کار می کند. بایوس مخفف عبارت Basic Input/Output System است و نوعی فریم ویر محسوب می شود که به عنوان یک چیپ بر روی مادربرد آل این وان قرار گرفته است. از سوی دیگر، بایوس نوعی نرم افزار بوده که توسط شرکت سازنده بر روی مادربرد ذخیره شده است.

بایوس پس از روشن کردن آل این وان، آن را بوت کرده و سخت افزارهای سیستم را مقداردهی اولیه می کند. از این رو، این بخش از دستگاه مدیریت و کنترل سیستم را از همان ابتدای روشن شدن دستگاه انجام می دهد. علاوه بر این، فایل بایوس وظایف دیگری نیز در سیستم دارد که در ادامه مطلب به آنها اشاره خواهیم کرد. اگر شما نیز آشنایی چندانی با بایوس سیستم ندارید توصیه می کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

بایوس آل این وان

وظایف بایوس آل این وان

فایل Bios چندین نقش مختلف را در آل این وان بر عهده دارد که مهمترین آن بارگذاری سیستم است. اما وظایف بایوس به این مورد ختم نمی شود و موارد دیگری را نیز در بر می گیرد. به طور کلی مهمترین وظایف بایوس آل این وان شامل موارد زیر می شود:

۱- بارگذاري كنترلر وقفه و درايور سیستم

۲- کنترل تنظیمات مربوط به سیستم نمایش آل این وان

۳- شناسایی دستگاه ها و فایل های قابل بوت شدن در سیستم عامل

۴- شروع توالی بوت استارت در آل این وان

۵- انجام خودکار تست (POST) در All in One

۶- برسی CMOS Setup جهت تنظیمات شخصی و سفارشی

مشکلات بایوس آل این وان

بایوس چیپی است که به صورت نرم افزاری کد شده است. از این رو بروز تغییرات نرم افزاری به ویژه آپدیت کردن بایوس می تواند موجب آسیب رسیدن به بخشی از کدهای اصلی بایوس شده و مشکلاتی را به وجود آورد. مهمترین مشکلاتی که نشان دهنده خرابی در بخش بایوس آل این وان است عبارت اند از :

۱- روشن نشدن آل این وان

۲- روشن شدن آل این وان اما تصویر نداشتن آن

۳- عدم ورود سیستم به محیط بایوس

۴- نصب نشدن ویندوز و نمایش ارورهای متعدد

۵- کار نکردن پورت های ورودی سیستم

۶- دیر بالا آمدن سیستم عامل آل این وان

۷- ری استارت شدن مکرر آل این وان

مشکلات بایوس آل این وان

پروگرام کردن بایوس آل این وان

در صورت بروز مشکلات فوق یکی از راهکارهایی که برای رفع مشکل ارائه می شود، پروگرام کردن بایوس است. زمانی که سیستم بالا نمی آید، Error های متعدد نمایش داده می شود و یا قطعات به درستی شناسایی نمی شوند، نیاز به پروگرام کردن بایوس وجود دارد. این کار توسط کارشناسان فنی تعمیرات تخصصی آل این وان انجام می شود و در آن IC بایوس را از مادربرد جدا کرده و با استفاده از دستگاه پروگرامر و نرم افزار مخصوص به خود، مجدداً بایوس آل این وان برنامه ریزی شده و کدهای آن تعریف می شوند. پس از آن، بایوس مجدداً در محل خود قرار می گیرد.

تعمیرات آل این وان در تهران و کرج

کارشناسان خبره مرکز تعمیرات آل این وان در تهران و کرج همه روزه آماده ارائه خدمات به کاربران و رفع نیازهای آنان هستند. این مرکز با چندین شعبه فعال در سطح شهرهای تهران و کرج، در سریع ترین زمان ممکن به درخواست های همشهریان پاسخ می دهد. لازم به توضیح است که این مرکز جهت رفاه بیشتر کاربران، خدمات خود را به صورت سرویس در محل نیز ارائه کرده و تعمیر و سرویس تمامی مدل های آل این وان را در محل مشتری انجام می دهد. تعمیر آل این وان ایسوس، اچ پی، لنوو، دل، ایسر، اپل و دیگر برندهای آل این وان در این مرکز و در واحدهای تخصصی انجام می شود. نمایندگی تعمیرات آل این وان با رعایت تمامی استانداردهای جهانی، باکیفیت ترین خدمات را به مشتریان ارائه می نماید.

4.3/5 (3 امتیاز)
اشتراک گذاری