اشتراک گذاری

نصب ویندوز روی آل این وان

نصب ویندوز روی آل این وان همانند کامپیوتر و لپ تاپ مراحل مشخصی دارد. نصب ویندوز جدید بر روی سیستم آل این وان، همانند کامپیوتر از طریق سی دی یا فلش انجام می‌شود و نیاز است تا بوت سیستم بر این مبنا تنظیم شود. اگرچه آل این وان ها از نظر ظاهری و ساختاری با کامپیوترهای رومیزی تفاوت دارند اما آنها نیز سیستم کامپیوتری هستند و از همان قطعاتی تشکیل شده‌اند که کامپیوتر رومیزی و لپ تاپ از آنها برخوردارند. آل این وان ها دستگاه‌هایی هستند که هم مشخصات لپ تاپ و هم برخی از ویژگی های کامپیوتر را در خود جمع کرده‌اند.

اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم، آل این وان‌ها از نظر سخت افزار و نرم افزارهای به کار رفته تفاوتی با دیگر سیستم‌ها ندارد. قرارگیری تمامی قطعات این دستگاه در درون مانیتور، تنها تفاوت بارز این دستگاه‌ با کامپیوتر رومیزی است. پس اگر قصد نصب ویندوز در آل این وان را دارید، همانند آنچه که در کامپیوتر انجام می‌دهید در این نوع سیستم نیز اعمال کنید. نصب ویندوز روی آل این وان در حالتی انجام می‌شود که شما می‌خواهید یک نسخه ویندوز جدید را جایگزین نسخه قدیمی کنید. نصب ویندوز در آل این وان روی هارد صورت می گیرد و می توانید از طریق دی وی دی رایتر یا استفاده از فلش، ویندوز جدید را نصب نمایید.

نصب ویندوز روی آل این وان

مراحل نصب ویندوز آل این وان

نحوه نصب ویندوز در کامپیوتر همه کاره یا آل این وان، مستلزم طی کردن مراحل مختلفی است. بسته به اینکه قصد نصب چه ویندوزی را دارید این کار ممکن است مدت زمان بیشتر یا کمتری را از شما بگیرد اما به طور کلی برای نصب ویندوز بر روی آل این وان، باید مراحل زیر را طی کنید.

مراحل نصب ویندوز آل این وان

1- تنظیمات بوت آل این وان

اولین گام برای نصب ویندوز روی آل این وان، تنظیمات بوت دستگاه می باشد. از این نظر باید ابتدا وارد محیط بایوس شوید. برای این منظور آل این وان خود را ری‌استارت کرده و – بسته به مدل مادربرد دستگاه – با فشردن یکی از کلیدهای F12 یا F11 یا F10 یا F8 یا F2 و یا Delete وارد محیط بایوس سیستم شوید.

با وارد شدن به این محیط باید نخستین سخت افزاری که توسط دستگاه خوانده می‌شود را انتخاب کنید. بنابراین با توجه به اینکه می خواهید ویندوز را از روی فلش یا دیسک نصب کنید در قسمت بوت (Boot) عبارت First boot device را پیدا کرده و گزینه مورد نظر را انتخاب کنید. سپس کلید  F10 را زده و تنظیمات را ذخیره کنید.

تنظیمات بوت آل این وان

2- نصب نصب ویندوز روی آل این وان

پس از آنکه کامپیوتر ری استارت شود، با زدن هر کلید از روی کیبورد، صفحه‌ای نمایش داده می شود که با کلیک روی گزینه next گزینه Install now نمایان می‌شود.

با مشاهده این عبارت بر روی آن کلیک کنید تا عمل نصب انجام شود. در اینجا ممکن است شماره سریال یا همان Serial Number از شما درخواست شود. چنانچه سریال ویندوز را در اختیار دارید آنرا وارد کرده، در غیراین صورت گزینه Do it later را انتخاب نمایید.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

3-  انتخاب نوع ویندوز

در مرحله بعد از شما خواسته می شود نوع درخواست خود را وارد کنید. در اینجا سیستم از شما می پرسد قصد ارتقای ویندوز را دارید یا اینکه می خواهید ویندوز جدیدی را نصب نمایید. با انتخاب گزینه دوم، وارد مرحله بعد شوید.

انتخاب نوع ویندوز

4- انتخاب محل نصب ویندوز

پس از اینکه فایل‌ها آماده کپی شوند، سیستم از شما می خواهد محل نصب ویندوز روی آل این وان را مشخص کنید.  ویندوز معمولاً در درایو C نصب می شود.

انتخاب محل نصب ویندوز

5- ورود اطلاعات

پس از نصب فایل های جدید، سوألاتی از شما پرسیده می شود که مربوط به تنظیمات معمولی ویندوز است. با پاسخ به آنها وارد مرحله بعد شوید.

6- انتخاب رمز ورود به سیستم

مرحله بعد در نصب ویندوز روی آل این وان، این است که برای سیستم یک رمز انتخاب کنید. این رمز با توجه به نوع ویندوز متفاوت است و ممکن است یک رمز معمولی درخواست شود و یا اینکه از شما بخواهد وارد حساب مایکروسافت شوید. پس از وارد کردن رمز و یوزر، نصب ویندوز روی آل این وان به اتمام رسیده و می توانید درایوها را نصب نمایید.

نمایندگی تعمیرات آل این وان

در صورتی که برای نصب ویندوز آل این وان مشکل داشته و یا در این زمینه نیاز به کمک دارید می توانید با نمایندگی تعمیرات آل این وان تماس گرفته و از راهنمایی کارشناسان بهره مند شوید. همچنین اگر با هر مشکل نرم افزاری یا سخت افزاری دیگری در دستگاه خود مواجه شده اید کافی است کارشناسان مرکز تعمیرات آل این وان را در جریان قرار دهید.

آنان در اسرع وقت به درخواست شما رسیدگی کرده و متناسب با مشکل پیش آمده، خدمات مورد نیاز را به شما ارائه می کنند. تعمیر مادربرد، تعمیر هارد، ارتقای رم، تعویض پنل مانیتور آل این وان، تعمیر پاور، عیب یابی بایوس، رفع مشکل هنگ کردن سیستم و تعمیر کارت گرافیک  از مهمترین خدمات ارائه شده در این نمایندگی می باشد. جهت اطلاع بیشتر از خدمات ارائه شده و نحوه دریافت آنها با این مرکز تماس بگیرید.

سوالات متداول کاربران

در حین نصب ناگهان عملیات نصب ویندوز 10 متوقف می شود، علت چیه؟

ممکن است DVD نصب ویندوز قدیمی باشد. به همین دلیل مهم است که از تمیز بودن دیسک اطمینان حاصل کنید. بهتر است که دی وی دی دیگری را برای نصب استفاده کنید. چنانچه مشکل پابرجا بود، احتمال دارد که هارد سیستم دچار ایراد شده باشد که توصیه میشود با نمایندگی تعمیرات آل این وان تماس بگیرید.

علت نصب نشدن ویندوز با فلش چیه؟

یکی از دلایل اصلی نصب نشدن ویندوز بوتیبل نشدن صحیح فلش مورد استفاده است اما این مشکل علل مختلفی دارد که لازم است توسط نمایندگی تعمیرات آل این وان عیب یابی شده و در صورت نیاز مشکلات موجود را برطرف کنند تا بتوانید موفق به نصب ویندوز با فلش شوید. 

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری