اشتراک گذاری

آل این وان بخریم یا لپ تاپ؟

این مقاله برای شماست اگر می خواهید یک سیستم کامپیوتری جدید بخرید و بین انتخاب آل این وان و لپ تاپ مردد هستید. هریک از این محصولات مزایای خاص خود را دارند و البته دارای محدودیت هایی هم هستند. در شرایطی که کامپیوترهای چند کاره، در مقایسه با PCهای قدیمی، جای کمتری می گیرند، لپ تاپ را می توان به سادگی جابجا کرد. قیمت و قابلیت هایی که هریک از این دستگاه دارند هم متفاوت بوده و موجب تردید بیشتر کاربران می شوند. تعمیر آل این وان و لپ تاپ هم تفاوت هایی دارد که در مقایسه این دستگاه ها مد نظر قرار می گیرند. در ادامه با مقایسه آل این وان و لپ تاپ، به شما کمک می کنیم که بهترین دستگاه را انتخاب و خریداری کنید.

قایسه آل این وان و لپ تاپ

خواندن این مقاله پیشنهاد می شود : آل این وان یا لپ تاپ ؟

مانیتور آل این وان بهتر است یا لپ تاپ؟

 کامپیوترهای بدون کیس، بیشتر با نمایشگر لمسی تولید می شوند؛ این ویژگی قابلیت های متنوعی را در اختیار کاربران قرار می دهد. البته امروزه لپ تاپ های زیادی هم با برخورداری از قابلیت تاچ تولید شده است. از نظر کیفیت نمایش تصاویر هم تفاوت چندانی بین مانیتور آل این وان با نمایشگر لپ تاپ وجود ندارد. درواقع همه چیز به مدل دستگاه بستگی دارد؛ سیستم های بالارده قطعا به نمایشگرهایی با کیفیت و وضوح تصویر بسیار بالا مجهز هستند.

تنها تمایز موجود در این بخش ابعاد نمایشگر است. اندازه مانیتور برخی AIO ها به 34 اینچ هم می رسد که برای انجام ادیت های حرفه ای بسیار مناسب است. این در حالی است که بیشتر لپ تاپ ها نهایتا به نمایشگر 17 یا حداکثر 18 اینچی مجهز هستند. روشنایی نمایشگر کامپیوترهای چند کاره هم در مقایسه با لپ تاپ ها بیشتر است. این مسئله در تعمیر آی مک و AIOهای ویندوزی هم مد نظر قرار می گیرد؛ هزینه ترمیم و تعویض صفحه نمایش های بزرگ تر، بیشتر است.

مقایسه سخت افزار لپ تاپ با آل این وان

برای مقایسه آل این وان و لپ تاپ باید به قدرت سخت افزاری این دستگاه ها هم توجه ویژه داشت. لپ تاپ ها به سخت افزارهای اختصاصی خود مانند رم های  SO-DIMM، پردازنده های سری U/HQ/MQ کمپانی اینتل و سری Mobile شرکت AMD مجهز هستند. آل این وان های جدید هم البته از نظر سخت افزاری بسیار پیشرفت کرده اند و به لطف بهره مندی از قطعات جدید و پیشرفته، از پس اجرای انواع برنامه ها و نرم افزارهای حرفه ای و حتی بازی ها بر می آیند. با این حال باید توجه داشته باشید که برخی از AIO ها به سخت افزار کامپیوتر مجهز شده اند تا عملکردی بهتری داشته و قدرت بالاتری را ارائه دهند. در مجموع می توان گفت که لپ تاپ ها قدرت سخت افزاری بیشتری دارند.

قابلیت ارتقاء سخت افزاری در لپ تاپ بیشتر است یا کامپیوتر همه کاره؟

پاسخ این سوال را نمی توان با اطمینان داد! بدون شک قابلیت ارتقا سخت افزاری، معیار مهمی در مقایسه آل این وان و لپ تاپ است و باید توجه ویژه به آن داشته باشید. قابلیت ارتقا لپ تاپ و آل این وان، تا حد زیادی بستگی به برند دستگاه دارد. با این حال محدودیت های زیادی برای این کار وجود دارد. شما نمی توانید هیچ یک از این دستگاه ها را به راحتی کامپیوترهای قدیمی ارتقا دهید. معمولا امکان ارتقا و تعویض رم و هارد در لپ تاپ و بیشتر کامپیوترهای بدون کیس وجود دارد.

قابلیت حمل؛ برگ برنده لپ تاپ

حتی اگر بهترین و پیشرفته ترین آل این وان دنیا را داشته باشید، بازهم نمی توانید آن را مثل لپ تاپ جابجا کنید. در نهایت این لپ تاپ است که همیشه و همه جا همراه شماست و  داخل کوله پشتی یا کیف کارتان جای می گیرد. اساسا لپ تاپ و نوت بوک به گونه ای طراحی شده اند که همیشه همراه کاربر باشند. این دستگاه ها دارای باتری هستند و نیازی نیست همیشه آنها را به برق متصل کرد. اما آل این وان با برق کار می کند و نمی توان آن را جابجا کرد. بنابراین هنگام مقایسه آل این وان و لپ تاپ، به این نکته هم توجه ویژه داشته باشید.

5/5 (2 امتیاز)
اشتراک گذاری