اشتراک گذاری

خاموش کردن آی مک از طریق ترمینال

کاربران آی مک های اپل معمولا برای خاموش کردن این دستگاه از طریق منوی موجود در سمت چپ، وارد می‌شوند. این روش، معمول‌ترین و عادی‌ترین روش برای خاموش کردن آی مک است. خاموش نمودن آی مک بدین طریق در واقع برای عموم کاربران آشناست. اما اگر از کاربران آی مک های اپل هستید بد نیست بدانید که روش دیگری نیز برای خاموش کردن آی مک وجود دارد.

برای استفاده از این روش می‌توانید از طریق ترمینال عمل کنید. در صورتی که با این روش آشنا نیستید می‌توانید با دنبال کردن مطالب درج شده در این صفحه، روش انجام این کار را فرابگیرید. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر در این رابطه می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیرات آل این وان تماس گرفته و اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

خاموش کردن آی مک از طریق ترمینال

فایده‌ی خاموش کردن آی مک از طریق ترمینال

برخی از کاربران حرفه‌ای، خاموش کردنِ آی مک خود را از طریق دستورات خطی انجام می‌دهند تا از این طریق بتوانند تغییراتی خاص را اعمال کنند. این گروه از کاربران معمولاً برای خاموش نمودن آی مک از طریق ترمینال با دسترسی ادمین اقدام می‌کنند، آن هم در شرایطی که کامپیوتر تنها با یک کاربر لاگین شده است.

همانگونه که می‌دانید برخی کارهای مرتبط با آی مک، نظیر بررسی مشکلات نرم افزاری و نیز خاموش کردن کامل دستگاه بدون ذخیره اطلاعات مربوط به اپلیکیشن‌های باز شده، به صورت عادی و با روش‌های مرسوم امکان‌پذیر نیست و مستلزم خاموش کردن با دستور متنی – یا همان خاموش کردن آی مک از طریق ترمینال- هستند. (نکته: توصیه می‌شود پیش از خاموش کردن آی مک از طریق ترمینال، تمامی اپلیکیشن‌های فعال بسته شوند. ضمن آنکه از محتوای درون آن‌ها بکاپ تهیه شود تا در صورت بروز اشکال، نسخه‌ای از آنها در دسترس باشد).

خاموش کردن مک از طریق ترمینال

برای خاموش کردن مک از طریق ترمینال، باید Terminal (یا هر گزینه دیگری را که معمولاً از آن استفاده می کنید) در لپ تاپ یا کامپیوتر اپل باز کنید. دکمه هایCommand + Space  را فشار دهید یا کلمه ” terminal ” را در جستجوی مک تایپ کنید؛ سپس از بین نتایجی که نمایش داده می شود، گزینه ترمینال را انتخاب کنید. در ادامه باید از دستور “sudo” استفاده کنید که امتیازات امنیتی جالبی را به شما می دهد. دستور sudo shutdown -h <time> را تایپ کرده و به جای time، زمان مشخصی را که می خواهید مک خاموش شود جایگزین کنید. بعد از وارد کردن دستور برای خاموش کردن مک با ترمینال دکمه Enter را فشار داده و رمز عبور مک خود را هنگام درخواست از آن تایپ کنید .

نمایندگی آل این وان اپل

نمایندگی آل این وان اپل ارائه دهنده تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با این دستگاه اعم از تعمیر، بهسازی، فروش، ترمیم، بازیابی اطلاعات، تعویض قطعات و … است. متقاضیان هر یک از سرویس های مذکور می توانند پس از حضور در این مرکز و مراجعه به پارت مربوطه، خدمات تخصصی مورد نظر خود را دریافت نمایند. نمایندگی آل این وان اپل با تجهیز کارشناسان خویش به امکاناتِ پیشرفتۀ فروش و تعمیر توانسته است خود را به عنوان یکی از مراکز پیشرو در این دو حوزه مطرح سازد.

خدمات ارائه شده در واحد تعمیرات این مرکز، محدود به اشکالی خاص نیست و تمامی سرویس های سخت افزاری و نرم افزاری مرتبط با این محصول را دربر می‌گیرد. تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری آل این وان اپل، بازیابی و ریکاوری اطلاعات آل این وان اپل، تعویض قطعات معیوب و از کار افتاده، تعویض صفحه نمایش آل این وان اپل و … برخی از تخصصی ترین سرویس های ارائه شده در این مرکز است.

3/5 (2 امتیاز)
اشتراک گذاری