اشتراک گذاری

تعمیر کیبورد آل این وان

آل این وان یک رایانه ی مدرن و پیشرفته است که دارای ظرافت ساختاری بالایی است. کلیه ی عیوبی که سیستم های رایانه ای با آن ها رو به رو هستند؛ در آل این وان ها هم حضور دارند. با این تفاوت که گاهی تعمیرکار با ساختار سازنده ی آل این وان آشنا نبوده و با تعمیرات ناشیانه منجر به وقوع ایرادات جبران ناپذیری می شود. تعمیر کیبورد آل این وان نیز یکی از مواردی است که باید مطابق با تفاوت های ساختاری آل این وان صورت پذیرد. برای مثال صفحه کلید لپ تاپ به مادربرد آن اتصال مستقیمی دارد که در صورت خرابی باید ریشه را در مادربرد یافت. اما صفحه کلید آل این وان تقریبا به صورت جداگانه فعالیت می کند. ادامه ی این مطلب را دنبال کنید تا شما را از جنبه های اصلی تعمیرات کیبورد رایانه های چند کاره مطلع سازیم.

تعمیر کیبورد آل این وان

مشکل آبخوردگی کیبورد آل این وان

یکی از مشکلاتی که در اثر بی احتیاطی کاربر رخ می دهد و کیبورد آل این وان را با مشکلات جدی رو به رو می سازد، آبخوردگی است. این مشکل می تواند باعث و بانی ایجاد سوختگی های فراوانی در دکمه های کیبورد شود. حتی گاهی اتصالی هایی از طریق کیبورد ایجاد خواهد شد که به سمت مانیتور و دیگر اجزای آل این وان کشیده می شود. بنابراین پیشگیری را بر درمان مقدم بشمارید و قهوه و چای خود را در کنار آل این وان نوش جان نکنید. اما اگر بنا بر هر دلیلی با این مشکل رو به رو هستید، سریعا دستگاه را خاموش کرده و با یک پنبه ی آغشته به الکل سطح کیبورد را خشک کنید. دقت کنید که الکل باید بسیار جزیی بر روی پنبه اسپری شده باشد. از اسپری مستقیم الکل به کیبورد نیز اکیدا بپرهیزید.

تعمیر بخش نرم افزاری کیبورد آل این وان

گاهی ایرادات کیبورد آل این وان ریشه در تداخلات نرم افزاری دارند. در این حالت هیچ ایراد خاصی به صورت فیزیکی در کلیدهای کیبورد دیده نمی شود. براساس دو راهکار زیر ایرادات نرم افزاری به سرعت برطرف خواهند شد. البته جهت کسب راهنمایی های بیشتر همواره می توانید با مرکز تعمیرات آل این وان نیز تماس حاصل فرمایید و از کارشناسان ما یاری بگیرید.

آپدیت درایور کیبورد

درایور کیبورد بخش بسیار مهمی از آن است که کارایی کیبورد را شکل می دهد. اگر آپدیت درایور کیبورد آل این وان تاخیر داشته باشد، خرابی صفحه کلید دور از تصور نیست. برای به روز رسانی صفحه کلید آل این وان خیلی ساده به Device manager  ویندوز بروید و وضعیت منوی keyboard را بررسی کنید. اگر کیبورد نیازمند اپدیت باشد، علامت زرد رنگی در مقابل آن حضور خواهد داشت.

آپدیت درایور کیبورد

به روز رسانی ویندوز و بررسی تنظیمات آن

آپدیت نکردن سیستم عامل های مصرفی در هر رایانه ای دردساز می شود. باگ ها، تداخلات و ایرادات نرم افزاری مرتبط با استفاده از نسخه ی معیوب ویندوز هر رایانه ای را تهدید می کند. البته در این بین بخش تنظیمات دستگاه نیز حائز اهمیت است. به هر حال صفحه کلید آل این وان یک بخش مجزا از آن است که در صورت خرابی باید کابل های اتصالی و پس از آن بخش های نرم افزاری مورد بررسی قرار گیرد.

تمیز کردن کیبورد آل این وان را فراموش نکنید.

زباله های ریز و درشتی که گاهی هیچ توجهی به حضور آن ها ندارید؛ در برخی مواقع به طور کلی ساختار سازنده ی کیبورد آل این وان و یا هر رایانه ی دیگری را با مشکل رو به رو می کند. اگر چند دکمه از کیبورد کار نمی کند، زمان تمیز کردن کیبورد فرا رسیده است. برای این منظور پس از خاموش کردن آل این وان، کیبورد آل این وان را با زاویه ی 75 درجه ای به صورت شیب دار نگه داشته و به آرامی تکان دهید. می توانید از اسپری هوای فشرده نیز برای پاکسازی درزهای درونی استفاده کنید.

تمیز کردن کیبورد آل این وان را فراموش نکنید.

تعمیر و یا تعویض صفحه کلید آل این وان

اینکه کیبورد آل این وان قابل تعمیر است و یا باید تعویض شود، بستگی به شدت خرابی موجود در سیستم دارد. در صورتی که نتوان با یک دستکاری و تمیزکاری کوچک کارایی صفحه کلید را بازگردانی کرد، تعمیرات تخصصی ضرورت می یابد. کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات آل این وان پس از اعمال مراحل عیب یابی به تعمیر یا تعویض کیبورد می پردازند. خاطرنشان می نماییم که اگر تعویض کیبورد برای استفاده ی دوباره از آل این وان الزامی شود، نمایندگی تعمیرات آل این وان به طور حتم از نمونه ی اورجینال و سازگار با رایانه استفاده خواهد کرد تا هیچ گونه افت کیفیتی شامل حال دستگاه نگردد.

3/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید