اشتراک گذاری

درباره مک آدرس آل این وان چه می‌دانید؟

پیش از پرداختن به شیوه‌های موجود جهت پیدا کردن مک آدرس آل این وان اپل، بهتر است توضیحی مختصر در ارتباط با آدرس مک ارائه کنیم. آدرس آل این وان اپل همانگونه که می‌دانید یک آدرس فیزیکی ۶ یا ۸ بایتی است که از آن با نان MAC Address نیز یاد می‌شود. نام این آدرس برگرفته از عبارت  Media Access Control Address می‌باشد. بد نیست بدانید که تمامی لپ تاپ ها، مودم ها یا تلفن های هوشمند و به طور کلی همه تجهیزاتی که در ساختار خود دارای کارت شبکه هستند، یک مک آدرس اختصاصی و منحصر به خود دارند.

کاربرد این مک آدرس در واقع حفظ امنیت دستگاه است. بدین ترتیب که مانع از دسترسی کاربران دیگر از اینترنت شما می‌شود. بر این اساس شما می‌توانید مک آدرس آل این وان خود را در مودم ADSL وارد کنید تا مانع از وصل شدن کاربران دیگر به مودم خود شوید. با این کار اگر شخص دیگری حتی رمز WiFi شما را در اختیار داشته باشد نخواهد توانست به اینترنت یا مودم شما وصل شود.

درباره مک آدرس آل این وان چه می‌دانید؟

مک آدرس چیست؟

در شبکه های اینترنت برای آنکه ارتباطی میان دستگاه شما، مثلا آل این وان اپل شما و دستگاه مقصد ایجاد شود، از پروتکل‌های ارتباطی مشخصی کمک گرفته می‌شود. در دنیای امروز که میلیون ها دستگاه به شبکه وصل می‌شوند، برای شناسایی دستگاه شما و دستگاه مقصد و متمایز کردن آن از دستگاه‌های دیگر، واسط ارتباطی دستگاه شما نیازمند یک آدرس منحصر به فرد می‌باشد. این آدرس کمک می‌کند تا بسته‌های ارسالی به مقصد شما تنها برای شما ارسال و توسط شما دریافت گردد.

این آدرس همان مک آدرس است که از آن در زبان لاتین با نام (Media Access Control Address – MAC Address) یاد می‌شود. در بخش های آتی شیوه دسترسی به مک آدرس آل این وان اپل اموزش داده خواهد شد. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی آل این وان اپل تماس بگیرید.

چگونه می‌توان به مک آدرس آل این وان اپل دسترسی داشت؟

روش اول پیدا کردن مک آدرس آل این وان اپل

اگر از کاربران آل این وان اپل هستید می‌توانید برای دسترسی به مک آدرس آل این وان اپل دو روش را امتحان کنید. روش نخست استفاده از System Preferences است. برای استفاده از این روش ابتدا به بخش System Preferences بروید. این کار را از طریق منوی اپل بالا، سمت چپ انجام دهید.

پس از این کار بر روی Network در منوی System Preferences کلیک نمایید. از طریق پنجره‌ای که برای شما نمایش داده می‌شود، در سمت راست، مودمی که از طریق آن به شبکه وصل شده‌اید را انتخاب نمایید و سپس بر روی Advanced گوشه پایین سمت راست کلیک کنید. 

بر روی Advanced گوشه پایین سمت راست کلیک کنید. 

سپس به سربرگ Hardware بروید. با وارد شدن به این بخش می‌توانید در جلوی MAC Address مک آدرس آل این وان اپل دسترسی داشته باشید.

روش دوم پیدا کردن مک آدرس آل این وان اپل

کاربران آل این وان اپل می‌توانند روش دیگری را نیز برای پیدا کردن مک آدرس آل این وان اپل امتحان کنند. برای استفاده از این روش که نیاز به ترمینال دارد ابتدا می‌بایست وارد پوشه Applications شد. 

پس از این کار به پوشه Utilities رفته و برنامه ترمینال (Terminal) را اجرا کرد. در ادامه می‌بایست عبارت ifconfig را در پنجره ترمینال تایپ کرد و دکمه Enter یا Return را از روی صفحه کیبورد فشار داد. 

حال می‌توان به مک آدرس آل این وان اپل دسترسی داشت و آن را مشاهده کرد بد نیست بدانید زمانی که وضعیت نشان داده شده یا همان status برابر با اکتیو active باشد، بدان معناست که کاربر در حال استفاده از شبکه است.

روش دوم پیدا کردن مک آدرس آل این وان اپل

نمایندگی تعمیرات آل این وان، انتخاب حرفه‌ای‌ها

نمایندگی تعمیرات آل این وان در راستای برآورده سازی نیازهای کاربران این دستگاه، تیمی از زبده ترین و کارآمدترین مهندسان حوزه سخت افزار و نرم افزار را به همکاری فراخوانده است و پیشرفته ترین تجهیزات تعمیر را در اختیار آنان قرار داده است. همانگونه که می دانید تعمیرات آل این وان با توجه به ساختار ویژه و منحصربه‌فرد این محصول، نیازمند تجهیزات خاصی است که سازگاری و تناسب لازم با پیکربندی این دستگاه را داشته باشند.

عدم توجه به تفاوت‌های ساختاری و سیستمی این محصول در حین تعمیر سبب می‌گردد تا عیب‌یابی کارشناسی و صحیحی انجام نپذیرد و به تبع آن اقدامات صورت گرفته جهت تعمیرات آل این وان نتیجه مطلوبی در پی نداشته باشند. شما کاربران گرامی می توانید با حضور در نمایندگی تعمیرات آل این وان تخصصی ترین خدمات و سرویس های مورد نیاز را دریافت نمایید.

Rate this post
اشتراک گذاری