اشتراک گذاری

علت سیاه شدن صفحه آل این وان دل

سیاه شدن صفحه آل این وان ، یکی از مشکلات نگران‌کننده‌ای است که ممکن است کاربران با آن مواجه شوند. این مشکل می‌تواند به دلایل متعددی رخ دهد، از جمله خرابی‌های سخت‌افزاری مانند نقص در کارت گرافیک، مشکلات مربوط به کابل‌ها و اتصالات داخلی، یا حتی نارسایی‌های نرم‌افزاری و درایورهای گرافیکی. تشخیص صحیح علت این مشکل و یافتن راه‌حل مناسب، از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا این دستگاه‌ها به دلیل یکپارچگی قطعات، نیاز به دقت و تخصص بیشتری در تعمیرات آل این وان دارند.

در این مقاله، به بررسی جامع علل مختلف سیاه شدن صفحه نمایش آل این وان و ارائه راهکارهای مؤثر برای رفع این مشکل خواهیم پرداخت. هدف ما این است که کاربران با استفاده از این راهنمایی‌ها، بتوانند دستگاه خود را به حالت عادی بازگردانند و از عملکرد بهینه آن بهره‌مند شوند.

سیاه شدن صفحه آل این وان

بررسی دلایل سیاه شدن صفحه آل این وان + راه کار حل مشکل

  • ایراد در مانیتور

در صورت سیاه شدن صفحه آل این وان دل اولین کاری که می کنید، تست مانیتور باشد. گاهی ایرادی در صفحه نمایش ممکن است تنها دلیل سیاه شدن صفحه all in one دل باشد و در این صورت شما مجبور به تست های بیشتر و وقت گیرتر نخواهید بود.

  • ایراد در کارت گرافیک

وجود ایراد در کارت گرافیک نیز یکی از دلایلی است که می تواند موجب سیاه شدن صفحه all in one در دل شود. خرابی کارت گرافیک، علاوه بر سیاه شدن صفحه نمایش دستگاه می تواند موجب شطرنجی شدن تصویر یا به هم ریختن رنگ ها شود.

  • تنظیم صحیح سوئیچ ولتاژ منبع تغذیه

گاهی ممکن است ولتاژ ورودی منبع تغذیه درست نباشد و این موجب سیاه شدن صفحه آل این وان دل شود. البته اشتباه بودن سوئیچ ولتاژ منبع تغذیه ممکن است موجب روشن نشدن آل این وان هم بشود. بنابراین قبل از بررسی های دیگر از درست بودن سوئیچ ولتاژ تغذیه مطمئن شوید.

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید: علت پیدایش مشکل صفحه آبی در آل این وان

  • روشن بودن کامل کامپیوتر

گاهی ممکن است تصویر نداشتن آل این وان دل به دلیل روشن نبودن کامل کامپیوتر شما باشد. به عبارت دیگر، این احتمال وجود دارد که کامپیوتر شما نتوانسته باشد از حالت استنند بای یا هایبرنت خارج شود. در این صورت با این که کامپیوتر روشن است اما شما با سیاه شدن نمایشگر آل این وان دل مواجه هستید.

برای اطمینان از این که این مشکل وجود دارد یا خیر، دکمه پاور را حدود 5 ثانیه نگه دارید تا آل این وان کاملا خاموش شود. سپس دوباره کامپیوتر را روشن کنید تا ببینید آیا کامپیوتر روشن می شود یا نه.

  • تست ماژول های حافظه

شل بودن ماژول های حافظه می تواند موجب سیاه شدن صفحه آل این وان دل شود. برای بررسی این مورد، حافظه را از اسلات خارج کنید و بعد آن را دوباره در جای خود قرار دهید. این کار می تواند موجب قرارگیری درست ماژول حافظه و بنابراین اتصال درست ماژول و رفع مشکل سیاه شدن صفحه all in one دل شود.

  • نیاز به ریست کردن

ریست کردن می تواند یک راه حل عالی برای رفع مشکل سیاه شدن صفحه آل این وان دل باشد. برای این کار می توانید با استفاده از گزینه های Automatic Repair یا System repair یا ریست، آل این وان را دوباره روشن کنید.

  • تنظیمات نادرست بایوس

گاهی تنظیمات نادرست بایوس ممکن است دلیل سیاه شدن صفحه آل این وان دل باشد. در این صورت نیاز است که حافظه بایوس را در مادربرد پاک کنید و این تنظیمات را به حالت کارخانه برگردانید.

اگر کامپیوتر شما قبل از شروع به کار یک یا دو بوق بزند، به این معنی است که بایوس به درستی راه اندازی شده است. اگر آل این وان بوق می زند، اما روشن نمی شود، امکان دارد مشکلات سخت افزاری برای کامپیوتر شما پیش آمده باشد.

  • ایراد سخت افزاری؛ سیاه شدن صفحه آل این وان دل

ابتدا همه لوازم جانبی را از جمله موس، اسپیکر، هارد اکسترنال، پرینتر و اسکنر، فلش و غیره را از دستگاه جدا کنید. حالا دوباره آل این وان را روشن کنید. اگر مشکل سیاه شدن صفحه آل این وان دل حل نشد، کانکتورهای آل این وان و صفحه نمایشگر را بررسی کنید. گاهی ممکن است کابل متصل به آل این وان آسیب دیده باشد یا این کابل با آل این وان مطابق نباشد.

در این مقاله به بررسی علت تصویر نداشتن آل این وان دل پرداختیم. همواره شما می توانید از خدمات تعمیر آل این وان دل در مرکز سخت افزار ایران استفاده کنید.

Rate this post
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید