اشتراک گذاری

مشکل صفحه سیاه (Black Screen) در آی مک

زمانی که یک آی مک جدید می‌خرید، در ابتدا همه چیز به خوبی پیش می‌رود و دستگاه شما کارش را به نحو احسن انجام می‌دهد. اما به مرور زمان و با کهنه شدن دستگاه، ممکن است با مشکلاتی در دستگاه مواجه شوید. یکی از این مشکلات ظاهر شدن صفحه سیاه در آی مک شماست. این مشکل بسیاری از کاربران را دچار ترس و اضطراب می‌کند. البته راهکار‌هایی برای رفع این مشکل وجود دارد که در ادامه به آن‌ها پرداخته می‌شود.

مشکل Black Screen در آی مک ممکن است بار‌ها و بار‌ها اتفاق بیفتد؛ این مشکل اگرچه اکثرا ضرری را متوجه سیستم نمی‌کند، اما بسیار آزار‌دهنده است. اگر شما از جمله کاربرانی هستید که در زمان بروز مشکل صفحه سیاه در آی مک نمی‌دانید چکار کنید، این مقاله را بخوانید و از آن ایده بگیرید.

صفحه سیاه در آی مک

چرا صفحه آی مک سیاه می‌شود؟

دلایل زیادی برای به وجود آمدن مشکل سیاه شدن صفحه آی مک وجود دارد و این وضعیت در آی مک‌های مختلف به یک صورت نیست. به طور کلی می‌توان گفت که مشکل سیاه شدن صفحه در موقعیت‌های زیر روی می‌دهد:

  • گاهی صفحه به صورت ناگهانی سیاه می‌شود و آی مک شما به صورت خودکار خاموش می‌شود. اگر در این مواقع آی مک خود را راه‌اندازی مجدد کردید و مشکل رفع شد، خیلی نباید نگران باشید.
  • گاهی اوقات وضعیتی پیش می‌آید که هر اندازه آی مک خود را راه‌اندازی مجدد کنید باز صفحه آن سیاه است. چنین مشکلی دردسر‌ساز است و باید آن را جدی بگیرید.
  • ممکن است مشکل Black Screen در آی مک زمانی روی دهد که شما مشغول انجام دادن فعالیتی با استفاده از دستگاه خود هستید. مثلا زمانی که مشغول تماشا کردن فیلم هستید، ناگهان صفحه آی مک سیاه می‌شود. در این وضعیت سیستم خاموش نمی‌شود و همچنان در حال عملکرد باقی می‌ماند. اگر شما دستگاه را در این وضعیت به حال خود بگذارید، سیستم وارد حالت اسلیپ (sleep) می‌شود اما دفعه بعدی که سیستم را روشن می‌کنید، باز ممکن است این مشکل روی دهد.

البته مشکل صفحه سیاه در آی مک در موقعیت‌های دیگری نیز ممکن است روی دهد و موارد بالا تنها تعدادی از موقعیت‌های رایجی هستند که این مشکل در آن‌ها دیده شده است.

اگه آی مکت خراب شده، تنها کافیه با شماره های داخل سایت برای تعمیرات آی مک اپل تماس بگیری!

چگونه مشکل Black Screen در آی مک را حل کنیم؟

اگر اولین باری است که این مسئله را تجربه می‌کنید، راه‌اندازی مجدد دستگاه به احتمال زیاد مشکل را حل خواهد کرد. ممکن است در این حالت باگی روی داده باشد و صفحه دستگاه به رنگ سیاه و یا رنگ دیگری در آمده باشد. راه‌اندازی مجدد آسان‌ترین روش برای حل این معضل است. برای راه‌اندازی مجدد آی مک خود کافی است که دکمه‌های کنترل، command و پاور را با همدیگر نگه دارید.

اگر بعد از راه‌اندازی مجدد مشکل حل شد، دستگاه شما با قضیه جدی‌ای مواجه نیست و نباید ناراحت باشید. اما اگر راه‌اندازی مجدد تاثیری نداشت، مشکل جدی‌تر است. در این حالت باید از روش‌های دیگری استفاده کرد. ریست کردن NVRAM یکی از این روش‌هاست. NVRAM حافظه کوچکی است که دستگاه برای ذخیره‌سازی تعدادی از تنظیمات مورد استفاده قرار می‌دهد.

مشکل Black Screen در آی مک گاهی با ریست کردن SMC نیز حل می‌شود. SMC مسئول بخشی از عملکرد‌های ساده و ابتدایی سیستم شماست. برای ریست کردن SMC باید ابتدا سیستم خود را خاموش کنید و سپس دکمه‌های شیفت، کنترل، آپشن و پاور را برای چند ثانیه به صورت همزمان نگه دارید. سپس این دکمه‌ها را رها کرده و آی مک خود را با استفاده از دکمه پاور روشن کنید. اینک باید صفحه آی مک شما به حالت عادی بازگشته باشد.

مراجعه به نمایندگی تعمیرات آی مک

اگر هیچ یک از راه‌حل‌های بالا مشکل صفحه سیاه در آی مک را حل نکرد، باید به یکی از مراکز تعمیر معتبر مراجعه کنید. در اینجاست که به کمک تعمیرکاران ماهر و باتجربه نیاز پیدا خواهید کرد. آن‌ها قطعا چیز‌های بیشتری در مورد آی مک می‌دانند و مشکل سیاه شدن صفحه را به روش‌های حرفه‌ای‌تری رفع می‌کنند. نمایندگی تعمیرات انواع آل این وان و آی مک در این مورد راه گشای شما خواهد بود.

در این مقاله سعی شد که راه‌حل‌هایی برای مشکل سیاه شدن صفحه آی مک ارائه شود. اگرچه خواندن این مقاله می‌تواند ایده‌های خوبی به شما بدهد، اما باز نیازمند مطالعه بیشتری در مورد این موضوع هستید. نظر شما چیست؟ آیا تا به حال با مشکل صفحه سیاه در آی مک مواجه شده‌اید؟ نظرات و تجربیات خود را در این ارتباط با ما در میان بگذارید.

Rate this post
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید