اشتراک گذاری

مقایسه آل این وان و کامپیوتر

همراه با پیشرفت تکنولوژی، سیستم های کامپیوتری رشد و افزایش تنوع بسیار داشته اند که قابلیت های زیادی را برای این محصول ها ایجاد کرده است. اصطلاح آل این وان امروزه در محیط های کار مدرن زیاد استفاده می شود. آل این وان از جمله به روز ترین تکنولوژی های دنیا است و بسیار پرطرفدار است. در این مطلب به مقایسه آل این وان و کامپیوتر می پردازیم.

مقایسه آل این وان و کامپیوتر

آل این وان نسل جدیدی از کامپیوترها

در مقایسه آل این وان و کامپیوتر باید بگوییم که کامپیوترهای رومیزی دارای صفحه های نمایش بزرگ هستند. این کامپیوترها دارای سایز بزرگ و وزن زیاد بوده و از سه قسمت تشکیل شده اند. این سه قسمت شامل مانیتور، کیس و قسمت های ورودی مانند کیبورد و ماوس است.

همواره شرکت ها سعی کرده اند که اندازه این کامپیوترها را کاهش دهند.  در ابتدا سعی می شد که صفحه های نمایش کوچک شود و سپس شرکت های تولید کننده شروع به ادغام کردن کیس و صفحه نمایش کرده اند و این در نهایت منجر به ایجاد کامپیوتر بدون کیس شد.

قرار گرفتن همه قطعه های کیس در یک کامپیوتر همه کاره در پشت مانیتور موجب شده است که فضای بسیار کمتری را از یک رایانه رومیزی اشغال کند. همچنین این کار هیچ اثر منفی روی قدرت کامپیوترها نگذاشته است و همه قطعه ها از جمله کارت گرافیک، رم و پردازنده همه در پشت مانیتور هستند و تقریبا تفاوتی با رایانه های دیگر ندارند.

پیشنهاد سایت : بهترین آل این وان ها

صفحه نمایش؛ مقایسه آل این وان و کامپیوتر

آل این وان دارای صفحه نمایش 18 تا 25 اینچ و کیفیت Full HD است. همچنین می توانید از سیستمی با صفحه نمایش لمسی استفاده کنید. نمایشگرهای LED علاوه بر اینکه فضای کمتری اشغال می کنند، قطر کمتری دارند و ظاهرشان شکیل تر است.

استفاده از صفحه های لمسی به ویژه برای طراحان گرافیک و هنرمندان بسیار مطلوب است زیرا به خلق راحت تر آثار کمک می کند. صفحه های نمایش بزرگ در آل این وان برای افرادی که نیاز به سیستم حرفه ای به ویژه برای کارهای گرافیکی دارند مناسب است.

همچنین اگر بخواهیم مقایسه آل این وان و کامپیوتر را بگوییم، استفاده از قلم هوشمند با توانایی انجام ادیت فیلم و عکس برای افراد متخصص، آن را به یک ابزار حرفه ای تبدیل کرده است. در واقع لپ تاپ ها با اندازه صفحه 16 اینچ برای این کار محدودیت دارند و از طرف دیگر کامپیوترهای رومیزی قابل جابجایی و حمل و نقل نیستند.

آل این وان با ادغام کیس در مانیتورهای بزرگ، نسلی جدید را به وجود آورده است که بیشتر ویژگی های پی سی و لپ تاپ ها را به علاوه مزایایی بیشتر در خود جای داده است.

مقایسه آل این وان و کامپیوتر؛ ظاهر دو دستگاه

با وجود این که کیبورد و ماوس از تجهیزات این دستگاه است، شما می توانید از نوع وایرلس آن ها استفاده کنید تا هیچ سیمی هم به مانیتور شما وصل نباشد و میز شما کاملا خلوت و زیبا باشد. در مقایسه آل این وان و کامپیوتر باید گفت آل این وان ظاهری بسیار زیبا و منظم دارد، زیرا علاوه بر عدم وجود کیس، اسپیکرها نیز داخلی هستند و قدرت شان هم بسیار بالا است.

به هر حال اگر به دنبال دستگاهی با بیشترین قدرت و کمترین اشغال فضا هستید این انتخاب مناسب است. همچنین اگر خلوت بودن محیط کار برای تان اهمیت زیادی دارد، حتما از این کامپیوترهای یکپارچه استفاده کنید.

صفحه نمایشگر لمسی؛ مقایسه آل این وان و کامپیوتر

برخی شرکت ها قابلیت صفحه نمایش لمسی را نیز به این کامپیوترها اضافه کرده اند و از این طریق حتی نیاز به کیبورد و موس خارجی هم وجود ندارد. این موضوع باعث آسان شدن کار به ویژه برای کارهای مدیریتی و حسابرسی در شرکت های بزرگ شده است. همچنین در برخی برندها صفحه نمایش دارای قابلیت سه بعدی نیز هستند.

تجهیزات دیگر

از نکات مهم دیگر آل این وان، مجهز بودن آن ها به فن آوری وای فای و بلوتوث  است که این خود پیشرفت جالب توجهی نسبت به کامپیوترهاست. آل این وان ها همچنین دارای تجهیزات وب کم و پورت USB و HDMI هم هستند.

مقایسه آل این وان و کامپیوتر؛ وزن

از دیگر تفاوت های این رایانه ها با پی سی ها قابلیت جابجایی آن ها نسبت به PC است. در آل این وان به دلیل اینکه همه قطعات در مانیتور قرا گرفته است، مانیتور وزن سنگین تری دارد اما به هرحال نسبت به PC قابلیت جابجایی بیشتری دارا است، زیرا به حمل کیس، کیبورد، اسپیکر و سیم و کابل نیاز نخواهید داشت. می توان گفت از این نظر هم می توان گفت آل این وان همه ی مشخصات کامپیوترهای رومیزی و لپ تاپ را هم زمان در خود جمع کرده است.

مقایسه آل این وان و کامپیوتر؛ ارتقای سخت افزاری در آل این وان

یکی از تفاوت های مهم آل این وان با PC موضوع ارتقای آن هاست. از آنجا که همه قطعات در پشت مانیتور وجود دارند، همه قطعه ها به صورت فشرده در جای خود قرار گرفته اند. به عبارت دیگر، شما برای دسترسی به قطعات نیاز به یک متخصص دارید و نیز قادر به تعویض همه قطعات نخواهید بود.

قطعاتی که در آل این وان قابل ارتقا هستند

در PC شما هر زمان که بخواهید می توانید مثلا قطعات هارد، رم یا CPU را راحت عوض کنید یا آن ها را ارتقا دهید. در آل این وان به دلیل این که کیس وجود ندارد، همه قطعات مانند قطعه های لپ تاپ ظریف و کوچک بوده و به هم چسبیده اند. به هر حال بخش هایی که امکان ارتقا دارند شامل رم و هارد است که البته این بسیار وابسته به برندی است که شما آن را خریداری می کنید. این موضوعی است که نیاز است حتما قبل از خرید به آن توجه کنید.

مصرف انرژی در مقایسه آل این وان و کامپیوتر

دیگر مقایسه آل این وان و کامپیوتر در مورد مصرف انرژی در آن هاست. کامپیوترهای بدون کیس در مقایسه با PC مصرف برق کمتری دارند و برای همین شرکت ها و ادارات و سازمان ها ترجیح می دهند که از آن ها استفاده کنند. همچنین یکی از معایب کامپیوترهای رومیزی، وجود سر و صدا در کیس، پر مصرف بودن آن ها و ایجاد نویز و گرما است. همه این مشکل ها در سیستم های وان این آل حل شده به صورتی که هم گرما و هم سر وصدای کمتری تولید می کنند.

طبق آماری که گرفته شده است، با مقایسه آل این وان و کامپیوتر به این نتیجه رسیده اند که کاهش مصرف برق در آل این وان  تا 86 درصد کاهش یافته است که مقدار قابل توجهی است. از مزایای دیگر آل این وان ها، همان طور که قبلا هم گفتیم، نیاز فضای کمتر در دفتر کار است و نیاز به فضا را کاهش می دهد. همچنین  نظافت و گردگیری آن ها نسبت به PC ها بسیار راحت تر است.

حمل و نقل و مدیریت آسان تر

در مقایسه آل این وان و کامپیوتر باید گفت یکی از ویژگی های مهم آل این وان، حمل و نقل آسان و نصب آسان آن در محیط کار است. جابجایی PC ها به دلیل وجود کیس، کیبورد، بلندگو و مانیتورهای سنگین و بزرگ، مشکل است. به علاوه مدیریت و نگهداری مقدار زیادی سیم که از مانیتور به کیس وصل می شود و همچنین سیم های کیبورد و ماوس و اسپیکر کاری پر درد سر و وقت گیر بوده است و همیشه باعث شده است که اتاق کار بی نظم به نظر برسد.

همه این مشکل ها در وان این آل حل شده است و شما به راحتی قادر به جابجا کردن سیستم خود هستید. به علاوه آل این وان هایی که دارای صفحه نمایش لمسی هستند، حتی شما را از حمل کیبورد و ماوس هم بی نیاز کرده اند و خیلی راحت می توانید آن را از اتاقی به اتاق دیگر ببرید یا از دفتری به دفتر دیگر حمل کنید.

خرید آل این وان برای بازی و سرگرمی به عنوان تلویزیون

در حین مقایسه آل این وان و کامپیوتر، یکی از قابلیت های مهم و جالب آل این وان، استفاده از آن ها به عنوان تلویزیون یا سرگرمی است. به دلیل وجود پورت های USB 3.0 و HDMI، خرید رایانه یکپارچه گزینه ای مناسب برای استفاده از آن در اتاق خواب به جای تلویزیون است.

از آنجا که صفحه نمایش در آن ها بسیار با کیفیت است و نیز قابلیت اتصال اسپیکر و کنسول بازی را دارد، می تواند به عنوان دستگاهی برای بازی و سرگرمی و نیز تماشای فیلم مورد استفاده قرار بگیرد. یکی از دلایل قابلیت استفاده از آن برای بازی یا تماشای فیلم، وجود صفحه نمایش بزرگ و عریض آن هاست.

مقایسه کامپیوتر یکپارچه و PC ؛ تفاوت قیمت

با این که آل این وان ها تا حدودی گران تر از PC ها هستند اما مزایای بسیار بیشتری از آن ها دارند، به طوریکه بسیاری از کاربران آن را با وجود قیمت بالاتر ترجیح می دهند. این کامپیوترهای یکپارچه علاوه بر شکیل تر بودن، پیشرفته تر و کاربردی تر نیز هستند.

مقایسه کامپیوتر یکپارچه و PC ؛ تفاوت قیمت

مقایسه آل این وان و کامپیوتر؛ قدرت صدای آل این وان

اگر شما به صورت حرفه ای موسیقی کار می کنید یا اگر کیفیت صدا برایتان اهمیت دارد، خرید آل این وان را به شما توصیه می کنیم. بلندگوهای این کامپیوتر یکپارچه بسیار پر قدرت است و می توانید از شنیدن موزیک از آن لذت ببرید.

کامپیوتر بدون کیس؛ تماشایی با کیفیت

برای کسانی که زمان زیادی را صرف دیدن ویدئو، محتواهای آنلاین، تماشای فیلم و تلویزیون می کنند، خرید کامپیوتر یکپارچه گزینه بسیار مناسبی است.

آل این وان؛ انتخابی عالی برای گیمرها

برای علاقمندان به بازی، انتخاب کامپیوتر all in one می تواند گزینه بهتری از خرید یک کامپیوتر رومیزی باشد. در واقع آل این وان علاوه بر این که فضای کمتری را اشغال می کند، قابلیت خنک شوندگی آن می تواند یک مزیت مهم برای کاربر باشد.

قیمت و خرید کامپیوتر و آل این وان

اگر چه ممکن است قیمت آل این وان نسبت به رایانه رومیزی بیشتر باشد، اما به دلیل کاربرد چند جانبه آن و مصرف انرژی کمتر و قابلیت حمل و نقل آسان به طور کل ممکن است هزینه های شما را پایین آورد. بنابراین با مقایسه آل این وان و کامپیوتر از نظر قیمت باز هم می توان به نتیجه رسید که شاید خرید آل این وان گزینه ای مناسب برای خرید باشد.

در صورتی که بین خرید آل این و ان و لپ تاپ تردید دارید این مطلب را بخوانید : آل این وان بخریم یا لپ تاپ

برخی معایب آل این وان در مقایسه با کامپیوتر

با وجود همه مزایایی که بعد از مقایسه آل این وان و کامپیوتر گفتیم، در اینجا نیاز است به برخی معایب آن هم توجه کنیم.

  • همه کار و حتی تمیز کردن قطعات باید توسط متخصص انجام شود
  • ارتقای آن کار راحتی نیست زیرا طراحی ورودی آن پیچیده است.
  • آل این وان ها هرچند دارای طیف گسترده ای از کارت های گرافیک و پردازنده هستند، اما باز هم بیشتر مناسب کارهای روزمره هستند.
  • مانند کامپیوتر نمی توان قطعات را به صورت سفارشی انتخاب کرد. همچنین نمی توانید قطعات گرافیک یا CPU یا مانیتور را به صورت جداگانه تغییر دهید.
  • امکان ارتقای آن کار آسانی نیست و به ویژه چون قیمت گران دارند، امکان تعویض آن هم کار سختی است.
5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید