اشتراک گذاری

آموزش روش های اتصال آیفون به لپ تاپ

برای اتصال آیفون به لپ تاپ چند راه پیش روی کاربران وجود دارد. این اتصال بین دو سیستم برای کاربران اهمیت زیادی دارد و بسیاری از کارهای خود را از طریق وصل کردن آیفون به لپ تاپ انجام می دهند. خصوصا در مواردی که سیستم عامل هایی متفاوت قرار است به هم وصل شوند ( سیستم عامل iOS به ویندوز ) کار اتصال برای بسیاری از کاربران کمی پیچیده تر می شود و ممکن است برخی در روند برقراری اتصال بین آیفون و لپ تاپ خود با یک سری موانع و مشکلات مواجه شوند.

حتی در خصوص آموزش کار با سیستم عامل مک و نحوه اتصال بین دو دیوایس ممکن است کاربران با مشکلاتی مواجه شوند. در این مقاله می خواهیم به زبانی ساده شده، روش های مختلفی که برای اتصال آیفون به لپ تاپ وجود دارد را بررسی کنیم تا به این ترتیب کاربران گوشی های اپل نیز بتوانند به راحتی گوشی خود را به هر دیوایسی که می خواهند متصل کنند.

اتصال آیفون به لپ تاپ

چرا به اتصال آیفون به لپ تاپ نیاز است؟

در درجه اول وصل شدن آیفون به لپ تاپ برای نقل و انتقال فایل های ذخیره شده روی سیستم یا روی گوشی بین دو دیوایس است. در برخی موارد نیز هدف کاربران از اتصال آیفون به لپ تاپ، بکاپ گیری از گوشی است. در این راستا آنها می توانند از روش های مختلفی استفاده کنند. برخی از این روش ها به واسطه یک اتصال فیزیکی از طریق کابل انجام می شود. اتصال از طریق برنامه یا از طریق فضای ابری و اتصال به اینترنت نیز از دیگر روش هایی است که می توان از آنها جهت برقراری اتصال بین آیفون و لپ تاپ بهره برد. در ادامه هر یک از این روش ها را به صورت کامل بررسی می کنیم.

روش های اتصال آیفون به لپ تاپ

اتصال آیفون به لپ تاپ از طریق iCloud

اولین روش پیشنهادی جهت وصل کردن آیفون به لپ تاپ، اتصال از طریق آی کلود است. این روش بسیار ساده، راحت و امن است. برای استفاده از این روش باید نسخه iOS مورد استفاده روی گوشی آیفون به روز شده باشد و جدیدترین نسخه روی آن نصب باشد. البته برای دسترسی به آیکلود و استفاده از آن به منظور اتصال آیفون به لپ تاپ، به اپل آیدی نیاز است.

به این ترتیب می توان وارد حساب آی کلود شد و سیستم دانلود خودکار را فعال کرد. در ادامه باید از طریق لپ تاپ نسخه ویندوز آی کلود را دانلود و آن را روی سیستم نصب کرد. در ادامه باید همه سرویس های مورد نیاز در آی کلود را فعال کرد تا به این ترتیب گوشی آیفون از طریق آیکلود به لپ تاپ متصل شود. ماهیت استفاده از این روش، ذخیره سازی داده های گوشی آیفون در فضای ابری است که به این ترتیب با ورود به حساب کاربری در هر دو دستگاه از طریق یک اپل آیدی مشترک، دو دیوایس به هم وصل می شوند.

اتصال آیفون به لپ تاپ از طریق iCloud

وصل شدن آیفون به لپ تاپ از طریق آیتونز

آیتونز که سرویس اختصاصی دستگاه های اپل است، گزینه دیگری است که می توان از آن برای اتصال بین دو دستگاه استفاده کرد. برای استفاده از این سرویس باید آخرین نسخه آیتونز روی گوشی نصب باشد و در ادامه نیز همگام سازی بین دو دستگاه از طریق آیتونز انجام شود. برای این منظور برنامه را باز کرده و گوشی را از طریق یک کابل USB به لپ تاپ وصل کنید. سپس برنامه آیتونز را در گوشی باز کنید تا نام دستگاه را در لیست دستگاه های متصل ببینید.

روی آن کلیک کرده و محتوایی که قصد رد و بدل کردن آن را دارید، انتخاب کنید. با انتخاب گزینه Sync در آیتونز، کار همگام سازی شروع می شود. به این ترتیب دستگاه با لپ تاپ از طریق آیتونز همگام سازی می شود. در نتیجه برای اتصال آیفون به لپ تاپ کافی است گوشی را با کابل به لپ تاپ وصل کرده و برنامه آیتونز را نیز باز کنید. به این ترتیب هر دو دیوایس به هم وصل می شوند.

اتصال از طریق آیتونز و به کمک وای فای

در روش قبلی از اتصال فیزیکی با USB برای همگام سازی بین دو سیستم استفاده شد. در روش دیگری که می توان برای اتصال آیفون به لپ تاپ از آن استفاده کرد، اتصال از طریق آیتونز و به کمک وای فای انجام می شود. کلیت اتصال از این طریق نیز مانند روش قبلی است. منتهی در اینجا به اتصال به شبکه وای فای نیاز است. تمام مراحل مانند روش قبلی دنبال می شوند.

در مرحله ای که نام گوشی در لیست دستگاه های متصل در برنامه آیتونز مشاهده شد، بعد از کلیک کردن روی آن باید وارد بخش Summary شد. در اینجا باید برای همگام سازی گزینه Sync with this device over Wi-Fi را انتخاب کرد. سپس محتوای مد نظر را انتخاب کرده تا همگام سازی دو دستگاه از طریق وای فای انجام شود. کار وصل شدن آیفون به لپ تاپ با این کار با موفقیت انجام می شود.

اتصال گوشی اپل به لپ تاپ با استفاده از نرم افزار

یکی دیگر از گزینه های بی دردسر و کاربردی به منظور وصل کردن آیفون به لپ تاپ، استفاده از نرم افزار است. یک نرم افزار رایگان و کاربردی در این زمینه با نام MobiMovie وجود دارد که می توان از آن برای اتصال گوشی اپل به لپ تاپ استفاده کرد. برای استفاده از این روش باید نرم افزار را دانلود و آن را روی لپ تاپ نصب کرد. توجه داشته باشید که با توجه به نوع لپ تاپ و سیستم عاملی که دارد ( مک یا ویندوز ) نسخه سازگار و مناسب را دانلود و نصب کنید.

در ادامه باید از آیتونز کمک گرفت و گوشی را با استفاده از کابل USB به لپ تاپ وصل کرد. سپس باید گزینه Trust را انتخاب کنید. به این ترتیب به نرم افزار اجازه دسترسی به اطلاعات دستگاه را خواهید داد و می توانید از طریق گزینه ترانسفر، نقل و انتقال فایل ها و داده ها بین دو دستگاه را به راحتی انجام دهید. وصل شدن آیفون به لپ تاپ به کمک این نرم افزار بسیار راحت و کارآمد است و می توان از آن به منظور مدیریت محتواها استفاده کرد.

Rate this post
اشتراک گذاری