اشتراک گذاری

معرفی بهترین پاک کننده های صفحه مانیتور

پاک کننده های صفحه مانیتور تنوع زیادی دارند و از آنها می توان برای از بین بردن لکه های روی مانیتور استفاده کرد. تمیز کردن صفحه نمایش همیشه یکی از دغدغه های اصلی کاربران است. به دلیل ساختاری که این صفحات دارند، آنها دائما در معرض لکه گرفتن و کثیف شدن هستند و تمیز کردن شان نیز به دلیل حساسیتی که دارند بسیار دشوار است.

برای این منظور به بهترین پاک کننده صفحه نمایش نیاز است تا هم این مانیتورها به خوبی تمیز شوند و هم کاربران مطمئن شوند که با استفاده کردن از این محلول های پاک کننده آسیبی به مانیتور وارد نمی شود. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا به معرفی بهترین پاک کننده های صفحه مانیتور بپردازیم.

پاک کننده های صفحه مانیتور

آب و سرکه بهترین پاک کننده های صفحه مانیتور

بهترین گزینه ای که می توان به عنوان پاک کننده صفحه نمایش از آن استفاده کرد، آب خالی است. آب به تنهایی می تواند برای تمیز کردن صفحه نمایش لپ تاپ، تلویزیون، کامپیوتر و حتی موبایل مورد استفاده قرار بگیرد. با این حال گاهی اوقات این لکه ها، لکه های چربی هستند و نمی توان با آب خالی آنها را تمیز کرد.

به همین دلیل می توان از ترکیب آب و سرکه به عنوان یکی از بهترین پاک کننده های صفحه مانیتور استفاده کرد. وجود ترکیب اسیدی موجود در سرکه می تواند لکه های چربی را از بین ببرد. به همین دلیل اگر برای از بین بردن لکه های روی صفحه نمایش به پاک کننده ای قوی تر از آب نیاز بود، می توان از ترکیب آب و سرکه برای این منظور استفاده کرد.

نحوه تمیز کردن صفحه مانیتور با آب و سرکه

بعد از انتخاب یکی از بهترین پاک کننده های صفحه مانیتور، باید دید چطور می توان از این ترکیب برای تمیز کردن صفحه نمایش استفاده کرد. اولین نکته نحوه ترکیب آب و سرکه است. بهتر است نسبت آب و سرکه ترکیبی برای تمیز کردن صفحه مانیتور، 70 به 30 باشد. این حالت امن ترین درصدی است که می توان مطمئن بود سرکه آسیبی به صفحه نمایش نمی رساند. از طرفی بهتر است از آب مقطر یا آبی که یک بار جوشیده شده برای تمیز کردن استفاده کرد.

یک دستمال تمیز، بدون پرز و خشک را بردارید و کمی از محلول آب و سرکه را به آن اسپری کنید. دستمال مورد نظر باید تنها کمی مرطوب شود و به هیچ عنوان نباید آن را خیس کرد. حال به آرامی دستمال مورد نظر را با یک حرکت چرخشی و بدون وارد کردن هر گونه فشاری روی صفحه نمایش زده و لکه ها را تمیز کنید. در نظر داشته باشید که دستگاه مورد نظر را قبل از تمیز کردن مانیتور حتما خاموش کنید.

تمیز کردن صفحه مانیتور با استفاده از کیت های مخصوص

در کنار پاک کننده های صفحه مانیتوری که به راحتی می توان در خانه آنها را تهیه کرد، یک سری کیت های تمیز کننده مانیتور نیز وجود دارد که به صورت مخصوص برای این منظور ساخته شده اند. این کیت های تمیز کننده که انواع مختلفی دارند، به صورت اختصاصی به منظور تمیز کردن مانیتورها و از بین بردن لکه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

آنها می توانند لکه های چربی و اثر انگشت را از بین برده و مانع جذب پرز و گرد و خاک روی صفحه نمایش آل این وان و لپ تاپ نیز شوند. در ساخت اکثر این محلول های پاک کننده صفحه نمایش از فناوری نانو استفاده شده است و در بیشتر موارد، فاقد الکل اند. از طرفی معمولا یک پارچه مخصوص نیز در این کیت ها وجود دارد که می توان از آن برای تمیز کردن مانیتور استفاده کرد.

چه ترکیباتی را نمی توان برای تمیز کردن صفحه نمایش استفاده کرد؟

در کنار معرفی بهترین پاک کننده های صفحه مانیتور، بهتر است با یک سری ترکیبات نامناسبی که به غلط از آنها برای تمیز کردن صفحه نمایش استفاده می شود نیز آشنا شد. یکی از این ترکیبات، محلول آب و الکل است. در گذشته این ترکیب برای تمیز کردن صفحه نمایش استفاده می شد، اما به مرور و خصوصا با تغییر در فناوری ساخت مانیتورهای جدید، استفاده از این ترکیب ممنوع شد. در خصوص مانیتورهای جدید استفاده از محلول آب و الکل برای تمیز کردن صفحه نمایش و از بین بردن لکه ها، می تواند به مرور به آنها آسیب زیادی وارد کند.

مورد مهم ممنوع بعدی، شیشه پاک کن است. شیشه شورها و سایر ترکیباتی که برای تمیز کردن آینه و شیشه استفاده می شود را به هیچ عنوان نباید روی مانیتور به منظور تمیز کاری اعمال کرد. استفاده از هر نوع ترکیب شیمیایی و شوینده ای می تواند به مرور کیفیت صفحه نمایش را کاهش داده و حتی موجب سوختن آن شود. استفاده از این ترکیبات از مهم ترین عوامل خرابی انواع مانیتورها از جمله مانیتورهای آل این وان است و کاربران بسیاری را برای تعمیر مانیتور آل این وان به مراکز تعمیرات تخصصی می کشاند.

3/5 (2 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید