اشتراک گذاری

پسوند TI در کارت گرافیک چیست؟

اگر در زمان خرید کارت گرافیک به این محصولات دقت کنید، برخی از آنها با پسوند TI هستند. اما معنای پسوند TI در کارت گرافیک که در برخی از مدل ها دیده می شود چیست و این گرافیک کارت ها چه مشخصات و ویژگی هایی دارند؟ آیا این مدل کارت گرافیک ها با سایر مدل ها تفاوت دارند؟ TI در واقع مخفف Titanium است. این عبارت اختصاصی کارت گرافیک هایی است که شرکت انویدیا تولید می کند.

برخی فکر می کنند که این شرکت در مدل هایی که برای ساخت شان از مواد تیتانیوم استفاده کرده است از این پسوند استفاده می کند، در حالی که اینطور نیست. بنابراین این محصولات چه مشخصاتی دارند و چرا انویدیا از پسوند TI در کارت گرافیک های خود استفاده کرده است؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا به بررسی بیشتر این کارت های گرافیک و مشخصاتی که دارند بپردازیم و ببینیم که چه تفاوتی بین کارت های گرافیک با پسوند TI و کارت های گرافیک معمولی وجود دارد؟

پسوند TI در کارت گرافیک چیست؟

پسوند TI در کارت گرافیک چه مشخصاتی را به محصول می دهد؟

به صورت کلی این پسوند به ارتقای محصولات انویدیا و قدرتمندتر شدن آنها اشاره دارد. زمانی که روی کارت های گرافیک از این پسوند استفاده شده باشد به این معنی است که قدرت پردازشی آنها افزایش یافته است. در کارت گرافیک هایی با پسوند TI از هسته های کودای بیشتری استفاده شده و این مهمترین تفاوت این کارت گرافیک ها با مدل های معمولی است. هر چقدر تعداد هسته های کودا بیشتر باشد، سرعت و قدرت پردازش کارت گرافیک نیز بیشتر می شود. کودا در واقع یک رابط برنامه نویسی است که پردازش های بیشتر کارت گرافیک را امکان پذیر می کند.

عدد کودا با پسوند TI در کارت گرافیک معمولا بالای ده هزار است و در یک کارت گرافیک معمولی زیر هزار، در نتیجه می توان نتیجه گرفت که تا چه میزان قدرت و سرعت این کارت گرافیک ها با این پسوند بیشتر از مدل های معمولی است. مورد مهم بعدی علاوه بر سرعت بالای این کارت گرافیک ها حافظه گرافیکی بالاتر آنهاست. این ویژگی هم عامل افزایش سرعت این مدل هاست. در نهایت حداکثر فرکانس موثر این کارت گرافیک ها مولفه ای است که موجب تفاوت شان با سایر مدل ها می شود.

این مطلب برای شما مفید است : تعمیر آی مک با روش های تخصصی به همراه گارانتی

کارت گرافیک هایی با پسوند TI برای چه کسانی مناسب است؟

پسوند TI در کارت گرافیک می تواند مد نظر گیمرها باشد. کسانی که می خواهند در حد حرفه ای بازی های هیجان انگیز با گرافیک بالا را اجرا کنند، قطعا به سرعت و پردازش بالا نیاز دارند. علاوه بر این حاکارت گرافیک هایی با پسوند TI برای چه کسانی مناسب است؟

به همین دلیل این کارت گرافیک هایی که پسوند TI دارند را به عنوان بهترین انتخاب برای گیمینگ در نظر می گیرند. علاوه برای گیمینگ کسانی که برای کارهای خود به سرعت و پردازش گرافیکی بالاتری نیاز دارند، برای مثال گرافیست ها یا طراحان کامپیوتری یا کسانی که به دنبال اجرا و ویرایش یک محتوای گرافیکی با کیفیت هستند هم می توانند به دنبال خرید یک کارت گرافیک با پسوند TI باشند.

آیا ارتقا آل این وان ممکن است؟

کارت گرافیک TI بهتر است یا کارت گرافیک معمولی؟

کارت گرافیک TI بهتر است یا کارت گرافیک معمولی؟

شاید بعد از بررسی مشخصات پسوند TI در کارت گرافیک این تفکر برای بسیاری به وجود بیاید که قطعا خرید یک کارت گرافیک با این پسوند بهتر از سایر مدل های معمولی است. اما الزاما چنین ایده ای درست نیست. خرید کارت گرافیک باید بر اساس نیاز و نوع کاربرد انجام شود. کارت گرافیک هایی با پسوند TI قیمت بسیار بالایی دارند و بسیار گران ترند.

در نتیجه قطعا برای تمام کاربردها نیازی به خرید یک کارت گرافیک بسیار گران قیمت تر نیست. در نتیجه نمی توان گفت که یک کارت گرافیک TI قطعا و الزاما بهتر از یک کارت گرافیک معمولی است. با این حال به دلیل این که کارت گرافیک هایی با پسوند TI قدرت و سرعت بسیار بالاتری در پردازش های گرافیکی دارند، اگر با محدودیت بودجه مواجه نیستید خرید آنها می تواند گزینه ای بسیار عالی باشد.

برای تعمیر کارت گرافیک آل این وان همراه با گارانتی با ما تماس بگیرید. 

آیا تمام کارت گرافیک های TI مشخصات یکسانی دارند؟

نکته ای که در زمان خرید یک کارت گرافیک با پسوند TI باید در نظر داشت این است که خود این کارت های گرافیک نیز در یک سطح نیستند و با هم متفاوت اند. برخی قدرتمندترند و برخی نیز ضعیف ترند. مهمترین تفاوت انواع کارت های گرافیک با پسوند TI، حافظه آنهاست. تمام کارت های گرافیک با این پسوند الزاما حافظه بسیار بالایی ندارند و برخی از آنها مشابه کارت گرافیک های معمولی هستند.

با این حال در بین تمام مدل ها، کارت گرافیک RTX 3080 TI را می توان قدرتمندترین مدل TI بازار در نظر گرفت که می تواند بهترین گزینه برای گیمرهایی باشند که به پسوند TI در کارت گرافیک اهمیت می دهند. در صورت بروز هر گونه مشکل در انواع آل این وان ها با نمایندگی تعمیرات آل این وان تماس بگیرید.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید