اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

کارت گرافیک آل این وان

کارت گرافیک آل این وان، یکی از بخش های اصلی سیستم محسوب می شود. این قطعه که به آن واحد پردازشگر تصویر یا GPU نیز گفته می شود، به بخش گرافیکی دستگاه اشاره دارد. کارت گرافیک قطعه ای است که تصاویر را روی صفحه نمایش مانیتور آل این وان شما به نمایش در می آورد. گرافیک متشکل از یک برد با مدار چاپی، حافظه و یک پردازنده اختصاصی است. این حافظه اختصاصی همان GPU است که اصلی ترین بخش آن به شمار می رود.

حجم و ظرفیت کارت گرافیک، نقش زیادی در سرعت سیستم به ویژه زمانی که کارهای گرافیکی را با آن انجام می دهید دارد. همانگونه که گفتیم، کارت گرافیک اصلی ترین قطعه ای است که تصاویر را در مانیتور به نمایش در می آورد. بنابراین اگر مشکلی در نمایش تصاویر یا کیفیت آن بروز کند و یا اینکه هنگام کار با دستگاه، سیستم هنگ کند احتمال خرابی کارت گرافیک کامپیوتر همه کاره وجود دارد. آل این وان ها کامپیوترهایی هستند که تمامی قطعات سخت افزاری آنها در درون مانیتور قرار گرفته است. کارت گرافیک نیز همانند دیگر قطعات، روی برد و در داخل مانیتور قرار دارد. در ادامه تعمیر و تعویض این قطعه را بیشتر مورد بررسی قرار می دهیم.

کارت گرافیک آل این وان

تعویض و ارتقای کارت گرافیک آل این وان

کارت گرافیک در آل این وان برخلاف کامپیوتر قابلیت ارتقا و تعویض ندارد. گرافیک در این نوع سیستم ها همانند لپ تاپ روی چیپ مادربرد لحیم شده است. این موضوع سبب شده تا امکان تعویض و ارتقای کارت گرافیک آل این وان وجود نداشته باشد. بنابراین اگر می خواهید سیستم خود را از نظر گرافیکی ارتقا دهید یا باید دستگاه را تعویض کرده و یا اینکه مادربرد آل این وان را به طور کلی تعویض کنید. چنانچه از کاربرانی هستید که مجبورید با سیستم خود کارهای گرافیکی را انجام دهید، بهتر است قبل از خرید آل این وان، سیستمی را انتخاب کنید که از گرافیک خوبی برخوردار است.

تعمیر کارت گرافیک آل این وان

اگرچه امکان تعویض و ارتقای کارت گرافیک در کامپیوترهای همه کاره وجود ندارد اما در برخی از مواقع امکان تعمیر آن وجود دارد. هنگ کردن سیستم، کاهش کیفیت تصاویر آل این وان، بالا نیامدن ویندوز و مواردی از این قبیل، از جمله مشکلاتی هستند که از خرابی کارت گرافیک آل این وان نشأت می گیرد. در این شرایط برای رفع مشکل باید بخش گرافیک دستگاه مورد بررسی قرار گرفته و تعمیر شود. البته توجه داشته باشید، تعمیر گرافیک تنها در برخی از مواقع خاص امکان پذیر است. این امر توسط متخصصان فنی تعمیر آل این وان تشخیص داده می شود. آنها با استفاده از دستگاه های پیشرفته در صورت بروز برخی از مشکلات، گرافیک و چیپ گرافیک را تعمیر می کنند.

نمایندگی تعمیرات آل این وان

نمایندگی تعمیرات آل این وان، تخصصی ترین مرکز تعمیر آل این وان و تعمیر و تعویض قطعات مختلف این دستگاه است. این نمایندگی با بهره گیری از پیشرفته ترین تجهیزات و فراهم کردن قطعات اصلی و اورجینال، باکیفیت ترین خدمات را به هموطنان گرامی ارائه می کند. تعمیر هارد آل این وان، تعمیر مانیتور، تعویض رم، تعمیر گرافیک، تعمیر مادربرد آل این وان، عیب یابی و رفع مشکلات بایوس، حذف بدافزارهای سیستم و تعمیر پورت های USB و HDMI از مهمترین خدمات ارائه شده در این مرکز به شمار می روند. نمایندگی تعمیرات آل این وان، در تمامی ایام هفته آماده ارائه خدمات بوده و شما در هر ساعت از روز می توانید خدمات مورد نیاز را از این مرکز درخواست نمایید.

Rate this post
اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email