اشتراک گذاری

دلیل نصب نشدن ویندوز در آل این وان چیست؟

اگر از کاربران کامپیوترهای منحصربه‌فرد و زیبای آل این وان هستید شاید با مشکل نصب نشدن ویندوز در آل این وان روبه‌رو شده‌ باشید. درواقع دلیل اصلی نصب نشدن ویندوز در این کامپیوتر، بروز مشکل در پارتیشن استایل است. منظور از پارتیشن استایل، ساختار پارتیشن‌بندی هارد دیسک است که یا به شکل MBR است یا به شکل GPT. ساختار پارتیشن‌بندی هارد دیسک نحوه ذخیره‌سازی اطلاعات بر روی هارد را تعیین می‌کند. اگر پارتیشن استایل هارد سیستم شما از نوع MBR باشد که کمی هم قدیمی است و در آل این وان‌های قدیمی دیده می‌شود، یک بخش مخصوص به بوت سیستم عامل اختصاص داده می‌شود؛ به گونه‌ای که بوت سیستم عامل در ابتدای هارد قرار دارد و محدودیت خاصی در ساخت پارتیشن بر روی هارد وجود دارد.

ولی درصورتی که پارتیشن استایل هارد سیستم شما از نوع GPT باشد که خیلی جدید است و کم کم جایگزین MBR می‌شود، این اجازه را دارید تا به تعداد نامحدودی بر روی هارد خود پارتیشن بسازید. گاهی اوقات عدم استفاده از نوع صحیح پارتیشن استایل موجب عدم نصب ویندوز بر روی آل این وان می‌شود. در ادامه این مطلب به شما خواهیم گفت که چگونه باید این مشکل را برطرف کنید پس با ما باشید.

نصب نشدن ویندوز در آل این وان

چطور باید مشکل نصب نشدن ویندوز در آل این وان را برطرف کرد؟

به سراغ Boot Option بروید

اولین راه برای رفع مشکل نصب نشدن ویندوز در آل این وان این است که به سراغ تنظیمات Boot Option بروید. برای اینکه بتوانید وارد تنظیمات Boot Option شوید، ابتدا باید سیستم خود را خاموش کرده، سپس آن را روشن کنید و از کلید F2 یا DEL برای رفتن به تنظیمات بایوس استفاده کنید. حالا به دنبال گزینه Boot Option بگردید و سپس متناسب با پارتیشن استایل هارد سیستم خود یا Legacy را انتخاب کنید یا UEFI. درواقع اگر پارتیشن استایل هارد سیستم شما از نوع MBR باشد باید Legacy را انتخاب کنید و اگر از نوع GPT باشد باید UEFI را انتخاب کنید.

GPT را به MBR تبدیل کنید

دومین راهکار برای رفع مشکل نصب نشدن ویندوز در آل این وان این است که پارتیشن استایل GPT را به MBR تبدیل کنید. البته لازم است اشاره کنیم که انجام این کار تمامی اطلاعات هارد دیسک سیستم شما را از بین می‌برد؛ بنابراین بهتر است قبل از استفاده از این روش از اطلاعات هارد خود بک آپ بگیرید. برای انجام این کار تنها کافیست که دی وی دی نصب ویندوز را در سیستم خود قرار دهید تا زمانی که دی وی دی بوت شد و صفحه شروع نصب ویندوز نمایش داده شد بر روی Install کلیک کنید. سپس از دکمه‌های Shift + F10 برای باز شدن محیط CMD استفاده کنید. حالا خط دستورات زیر را در محیط CMD تایپ کرده و اجرا کنید:

1. diskpart

2. list disk

3. select disk 0 (در اینجا عدد 0 شماره هارد دیسک میباشد)

4. convert mbr

5. exit

کل پارتیشن‌های هارد دیسک را پاک کنید

و آخرین راهکار برای رفع مشکل نصب نشدن ویندوز در آل این وان این است که کل پارتیشن هارد دیسک را پاک کنید. در این روش نیز کل اطلاعات هارد دیسک شما از بین خواهد رفت؛ پس بهتر است از آن‌ها بک آپ بگیرید. همانند راهکار قبلی وارد محیط CMD شوید اما این بار خط دستورات زیر را تایپ کنید:

1. diskpart

2. list disk

3. select disk 0 (در اینجا عدد 0 شماره هارد دیسک میباشد)

4. clean

5. exit

بدیهی است که پس از پاک کردن کل پارتیشن‌های هارد دیسکتان باید از اول آن را پارتیشن‌بندی و فرمت کنید اما به راحتی می‌توانید بر روی آل این وان، سیستم عامل ویندوز را نصب کنید.

نمایندگی تعمیرات آل این وان

نمایندگی تعمیر آل این وان، فارغ از اینکه آل این وان شما از چه مدل یا برندی است، خدمات عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی این نوع کامپیوتر را به شما ارائه می‌دهد. با این وجود می‌توانید جهت استفاده از خدمات تعمیر تخصصی آل این وان به نمایندگی تعمیرات آل این وان مراجعه کنید. علاوه‌بر این می‌توانید جدیدترین و بهترین مدل‌های آل این وان را از نمایندگی آل این وان خریداری کنید.

3/5 (2 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید