اشتراک گذاری

کامپیوتر بدون کیس گیمینگ

با استفاده از کامپیوتر بدون کیس گیمینگ بدون اینکه فضای زیادی اشغال کنید، تمام امکانات بازی در دسترس شما قرار می‌گیرد. این کامپیوترها که با نام آل این وان گیمینگ نیز شناخته می‌شوند، دارای کلیه قطعات کامپیوتر هستند و با کمترین فضا، بیشترین امکانات را در اختیار گیمرها قرار می‌دهند. دلایل برتری و مزیت های آل این وان های گیمینگ را در ادامه بخوانید.

کامپیوتر بدون کیس گیمینگ

دلایل برتری کامپیوتر بدون کیس گیمینگ چیست؟

 دلایل مختلفی وجود دارد که استفاده از کامپیوتر بدون کیس گیمینگ را برتر از سایر مدل‌ها می‌کند. در ادامه به این دلایل بیشتر اشاره می‌کنیم. همچنین برای آشنایی بیشتر با بهترین برندهای آل این وان گیمینگ به مقاله بهترین کامپیوترهای بدون کیس 2021 مراجعه کنید

مصرف انرژی کمتر در آل این وان گیمینگ

از آنجا که در کامپیوترهای بدون کیس گیمینگ فضا کوچکتر شده، در طراحی آن‌ها قطعاتی با مصرف انرژی پایین‌تر نیز استفاده شده است. این کار به این دلیل صورت گرفته که حداقل انرژی اتلاف شود و در نتیجه حرارتی که دستگاه در اثر اجرای بازی‌های سنگین ایجاد می‌کند، کمتر شود. مصرف انرژی در آل این وان گیمینگ حدودا 60 وات است، اما در سیستم‌های دسکتاپ 350 وات است و اختلاف زیادی دارند.

هماهنگی بهتر قطعات سیستم در آل این وان گیمینگ

در کامپیوتر بدون کیس گیمینگ سیستم‌ توسط کمپانی‌ طراحی و مونتاژ می‌شود و امکان دخالت کاربر در تعویض یا ارتقاء قطعات وجود ندارد. به همین دلیل قطعات این دستگاه از کیفیت و کارایی بالایی برخوردارند و با یکدیگر بهتر هماهنگ می‌شوند.

اما در دسکتاپ گیمینگ‌ کاربر یا فروشنده با سلیقه شخصی خود اقدام به اسمبل کردن قطعات مختلف می‌کنند. ممکن است این قطعات از استاندارد لازم برخوردار نبوده و صرفا براساس سلیقه شخصی انتخاب شده باشند. به این ترتیب در مواقعی قطعات هماهنگی لازم را نخواهند داشت و سیستم هنگام اجرای بازی آسیب می‌بیند و ممکن است نیاز به تعمیر آل این وان باشد.

اشغال کردن فضای کمتر توسط کامپیوتر بدون کیس گیمینگ

از آنجا که امروزه کمبود فضا مشکل بسیاری از منازل است، کمپانی‌های تولیدکننده درصدد طراحی و تولید کامپیوتر بدون کیس گیمینگ برآمدند. این کامپیوتر حداقل فضا از میز را اشغال می‌کند و سیم‌های دست و پاگیر ندارد. بنابراین گیمر هنگام بازی می‌تواند کاملا روی نمایشگر تمرکز کند و از بازی لذت کافی ببرد.

قابلیت استفاده از آل این وان گیمینگ در مکان‌های مختلف

از آنجا که این کامپیوتر دارای ابعاد کم و کوچک است، قابلیت استفاده در مکان‌های مختلف را داراست. به این ترتیب می‌توان آن را روی میز، روی کانتر، روی دیوار و مکان‌های دیگر مورد استفاده قرار داد.

برخورداری آل این وان گیمینگ از سخت‌افزار قدرتمند

با توجه به اینکه لازم است کامپیوتر بدون کیس گیمینگ دارای قطعات قدرتمندی باشد، این سیستم طراحی و تولید شد. وجود قطعات قدرتمند و پیشرفته در این دستگاه باعث می‌شود امکان استفاده و اجرای برنامه‌های سنگین و بازی‌های به‌روز و پیشرفته روی آن فراهم شود.

وجود عملکرد چندگانه در آل این وان گیمینگ

این نوع از سیستم از امکانات و پورت‌های مختلفی برخوردار است. به این ترتیب امکان استفاده از آن علاوه بر سیستم گیمینگ، به عنوان کامپیوتر، تلویزیون و غیره نیز فراهم است.

صفحه نمایش بزرگ و لمسی در سیستم بدون کیس گیمینگ

یکی از ویژگی‌های مهمی که کامپیوتر بدون کیس گیمینگ را به گزینه‌ای مناسب برای خرید تبدیل می‌کند، صفحه نمایش بزرگ و تاچ آن است. وجود نمایشگر بزرگ و کیفیت بالای تصویر هنگام باازی برای گیمرها اهمیت زیادی دارد که در کامپیوترهای بدون کیس و پیشرفته محقق شده است. 

امکانات موجود در کامپیوترهای بدون کیس گیمینگ

به منظور خرید کامپیوتر بدون کیس گیمینگ لازم است به امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری آن توجه زیادی کرد. در این بخش به مواردی که لازم است در سیستم گیمینگ مورد توجه قرار بگیرند، اشاره می‌کنیم:

مادربرد سیستم بدون کیس گیمینگ

مادربرد یا برد اصلی باعث متصل کردن اجزای سیستم به یکدیگر می‌شود و انرژی الکتریکی آن‌ها را تامین می‌کند. بنابراین یکی از مهم‌ترین اجزای کامپیوتر در سیستم‌های بدون کیس گیمینگ، مادربرد است که عملکرد سیستم را بهبود می‌بخشد و در کامپیوترهای گیمینگ بسیار موردتوجه است.

پردازنده مرکزی در آل این وان گیمینگ

پردازنده مرکزی یا CPU یکی از قطعات اصلی در کامپیوتر بدون کیس گیمینگ است. پردازنده همانند مغز کامپیوتر است که اجرای برنامه‌ها را بر عهده دارد. این قطعه در سیستم بدون کیس گیمینگ به عنوان یک قطعه مهم به شمار می‌رود که باعث تعیین راندمان و عملکرد کلی سیستم می‌شود.

کارت گرافیک؛ حیاتی‌ترین قطعه آل این وان گیمینگ

کارت گرافیک یا GPU را به منظور رندر گرفتن تصاویر در کامپیوتر مورداستفاده قرار می‌دهند. درواقع حیاتی‌ترین سخت‌افزار در آل این وان گیمینگ، کارت گرافیک آن است. چرا که وجود کارت گرافیک بر پردازش و خروجی گرفتن سیستم تاثیرگذار است.

هارد دیسک مناسب سیستم بدون کیس گیمینگ

هارد دیسک یا HDD که داده‌های پردازش‌شده را ذخیره می‌کند، در کامپیوتر بدون کیس گیمینگ اهمیت زیادی دارد. به منظور تجربه باکیفیت از گیمینگ، می‌توان از این حافظه در کنار حافظه SSD استفاده کرد.

حافظه موقت؛ نیاز کامپیوتر بدون کیس گیمینگ

حافظه موقت یا RAM یک حافظه پرسرعت است که می‌تواند انتقال و آدرس‌دهی به پردازنده‌ها را سرعت ببخشد. هر چه این حافظه بیشتر باشد، فرآیند و محاسبات و در نتیجه سرعت سیستم کامپیوتر افزایش پیدا می‌کند. بنابراین برای اجرای سریع بازی‌های سنگین، به حافظه بیشتری نیاز است و بالطبع رم با حجم بالاتر به خوبی پاسخگوی نیاز گیمرها خواهد بود.

حافظه SSD؛ ایجاد تجربه لذت‌بخش از گیمینگ

حافظه SSD در کامپیوتر بدون کیس گیمینگ می‌تواند سرعت پردازش را بالا ببرد و راندمان سیستم را افزایش دهد. نصب بازی روی این حافظه باعث سرعت بالای لودینگ و اجرا شده و تجربه لذت‌بخشی از آل این وان گیمینگ برای گیمر رقم می‌زند.

سیستم خنک‌کننده؛ تضمین‌کننده سلامت آل این وان گیمینگ

از آنجا که قطعات کامپیوتر بدون کیس گیمینگ در معرض گرما به زودی دچار فرسودگی می‌شود، بنابراین لازم است یک سیستم خنک‌کننده قدرتمند داشته باشد. اجرای بازی‌ها جزو پردازش‌های سنگین به شمار می‌روند که می‌توانند حرارت و گرما را در سیستم افزایش دهند و به مرور باعث خرابی قطعات داخلی شوند. به این ترتیب لازم است از یک سیستم خنک‌کننده مناسب برخوردار باشند.

منبع تغذیه در کامپیوتر بدون کیس گیمینگ

منبع تغذیه یا پاور به تامین انرژی قطعات سیستم می‌پردازد. در صورتی که توان پاور کمتر از انرژی موردنیاز برای قطعات باشد، می‌تواند به مرور قطعات را دچار آسیب کند. به این ترتیب در خرید کامپیوتر بدون کیس گیمینگ باید به توان پاور توجه کرد که از استاندارد بالایی برخوردار باشد.

نمایشگر بزرگ و باکیفیت، نیاز اصلی یک گیمر

وجود نمایشگر قدرتمند و مناسب در کامپیوتر بدون کیس گیمینگ اهمیت زیادی دارد. این نمایشگر علاوه بر ابعاد بزرگ، باید از ویژگی‌هایی از قبیل کیفیت، رزولوشن، نوع پنل و رفرش ریت مناسب برخوردار باشد تا بتواند رضایت گیمر از آل این وان گیمینگ را جلب کند.

Rate this post
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید