اشتراک گذاری

ترفندهای استفاده از آی مک

آی مک ها سیستم های پیشرفته و زیبایی هستند که قابلیت های فراوان عرضه می نمایند. استفاده از این سیستم های رایانه ای مدرن و جذاب ابعاد گوناگونی دارد. معمولا در کامپیوترهای مختلف یک سری نکات کلیدی دیده می شود که می توان با به کارگیری آن ها، سرعت خوبی را در انجام امور دیجیتالی تجربه کرد. این موضوع در مسیر استفاده از آی مک های اپل نیز صدق می کند. مقاله ی پیش رو در خصوص ترفندهای استفاده از آی مک است.

ترفندهای استفاده از آی مک

لیست ترفندهای استفاده از آی مک

اسکرین شات گرفتن سریع در آی مک

یکی از کاربردی ترین ترفندهای استفاده از آی مک، طریقه ی اسکرین شات گرفتن سریع از نمایشگر سیستم است. اگر لازم است از صفحه ی نمایش آل این وان اپل اسکرین شات بگیرید، کلید Shift 4+Command را بزنید. با فشردن این کلید می توانید با کلیک و کشیدن یک باکس مشخص روی بخش مورد نظر از صفحه ی نمایش، تنها از قسمتی که مد نظرتان است، اسکرین شات بگیرید.

اسکرین شات گرفتن سریع در آی مک

اینو بخون حتما به کارت میاد : خاموش کردن آی مک از طریق ترمینال

پر کردن سریع فرم های دیجیتال در آی مک

گاهی ممکن است با فرم های طولانی و زیادی در دنیای اینترنت مواجه باشید. پر کردن این فرم ها می تواند کلافه کننده شود. در لیست نکات کاربردی استفاده از آل این وان اپل آسان سازی این موضوع هم قرار دارد. جهت سهولت حرکت میان گزینه های فرم مسیر System Preferences > Keyboard را طی کرده و همه‌ی گزینه‌های مربوط به کنترل‌ها را برای Full Keyboard Access انتخاب کنید.

تقسیم بندی پنجره های مختلف در نمایشگر آی مک

یکی دیگر از کاربردی ترین ترفندهای استفاده از آی مک به تقسیم بندی پنجره های مختلف اختصاص می یابد. هنگامی که اندازه‌ی پنجره‌ها را تغییر می‌دهید، اگر حالت Split Screen view را برگزینید، می‌توانید در حین این کار با پایین نگه‌داشتن کلید Option، هر دو پنجره‌ را به‌وضوح مشاهده کنید. این قابلیت برای شکل گیری مراحل دیجیتالی مرتبط به دو صفحه، کارایی بالایی دارد.

تقسیم بندی پنجره های مختلف در نمایشگر آی مک

به کمک مقاله آموزش کار با سیستم عامل مک به آسونی کار با مک رو یاد بگیر!

یافتن اسناد مورد نیاز آی مک

اگر به طور همزمان در حال کار با اسناد مختلفی می باشید، احتمالا برای یافتن یک سند راه را گم کرده و باید مرتبا سعی کنید سند مورد نیاز را شناسایی کنید. ترفندهای استفاده از آی مک برای یافتن سریع اسناد نیز کاربرد دارند. کافی است با زدن کلید F3 پنجره ی همه ی اسناد را مینیمایز کنید تا به راحتی سند مورد نظر را بیابید.

تغییر سریع نام فایل های مختلف در آی مک

یکی دیگر از بخش های کارآمد ترفندهای استفاده از آی مک به تغییر نام فایل های مختلف تعلق دارد. اگر می خواهید مجموعه ای از فایل ها را مجددا نام گذاری کنید، همه ی آن ها را انتخاب کنید و به درون پوشه ی جدیدی انتقال دهید. سپس بر روی پوشه راست کلیک (Option) کنید و گزینه‌ی Choose Rename items را در contextual menu انتخاب کنید. نام همه‌ی آن‌ها به نام انتخابی شما تغییر خواهد کرد و به ترتیب شماره‌ گذاری می‌شوند.

بستن نرم افزارهای در حال اجرا

گاهی امکان دارد بسته نشدن یک نرم افزار در حال اجرا کلافه کننده شود. برای رهایی از این وضعیت در آی مک کلید‌های Cmd + Option و Esc را هم زمان فشار دهید تا پنجره‌ی Force Quit نمایان گردد. اکنون خیلی ساده می توانید نرم‌افزار مورد بحث را ببندید و به ادامه ی کار با آی مک بپردازید.

بستن نرم افزارهای در حال اجرا

سرعت بخشیدن به انجام کارهای دیجیتالی در آی مک

مهم ترین بخش ترفندهای استفاده از آی مک مرتبط با افزایش سرعت انجام فعالیت های مختلف دیجیتالی باشد. با در نظر گرفتن موارد قبلی تا حدودی این سرعت بخشی اعمال می شود. اما اگر پوشه‌ی حاوی اطلاعات کاری خود را میان سایر پوشه های موجود در آی مک پنهان می‌کنید، پیشنهاد ما استفاده از یک Finder window جدید است. گزینه‌ي Show Sidebar را بزنید، تنها پوشه‌ی حاوی اطلاعات کاری خود را با استفاده از موس انتخاب کنید و داخل نوار کناری بکشید. بدین شکل می‌توانید فایل‌های جدید را به راحتی بدون عبور از یک مسیر طولانی به پوشه‌ي کاری اضافه کنید.

علاوه بر این سرعت دسترسی به اطلاعات پوشه هم افزایش خواهد یافت. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اجرای ترفندهای کاربردی استفاده از آی مک با نمایندگی رسمی آل این وان تماس حاصل فرمایید.

2.5/5 (2 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید